YURTTAŞ ŞİFA MERKEZİ MANİSA

ÇAKIŞIR SUYU

ÇAKIŞIR  SUYUÇakşır Suyunun Yararları 
Çakşır otu, cinsel iştah ve güç artırıcı afrodizyak özelliklere sahip bir bitkidir. Kas gücünü artırıcı ve adale yapıcı özellikleri vardır. Ayrıca erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini artırarak erkek kısırlığına karşı doğal bitkisel tedavi ile çözüm de sağlamaktadır.


Özellikle kas tutulmaları ve ağrıları için de kas gevşetici, stres ve sinir azaltıcı, heyecanı engelleyici özellikleri ile psikolojik iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için her derde davadır. Balgam sökücü ve akciğerden balgam atıcı ciğeri temizleyici olması da bebeklerde bronşit ve astım a iyi gelen bitkiler arasında olmasına sebep olmaktadır.
Aslıda yaşı 50 ve üzeri olan kişilerin yada bu sorundan dolayı zor durumda kalanların bildiği Çakşır Yaprağı Suyu dur.Çakşır yapraklarından ve kökünden elde edilen bu su yapılan araştırmalarda Sperm Kalitesini ve sayısını 3 ay içinde %78 oranında artırdığı Amerika Florida Üniversitesinde kanıtlanmış.
Etkili bir afrodizyak olan bu bitki, cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik tedavisi için faydalı olabilir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.
 Çakşır Otu (Ferula communis) asıl kökeni ve kullanıma başlanması orta Asya’dır fakat ülkemizde de yetişmektedir. 2 metreye kadar büyüyebilen, sarı renkli çiçekler açan otsu bir bitkidir. İçinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunmaktadır.
Orta Asya'dan göçle gelen Türkler o bölgede kullandıkları çakşırı Anadolu’da da bulunca sperm sayısını artırmak ve erkek çocuk olmasını sağlamak için kullanmaya başladırlar.