YURTTAŞ ŞİFA MERKEZİ MANİSA

HİMALAYA TUZU

HİMALAYA TUZUHimalayalardan Gelen Mucize “Himalaya Tuzu”
Yaklaşık 250 milyon yıl önce oluşan Himalaya tuzu, dünyanın en önemli kristal tuz yataklarından biridir. Kuruyan denizlerden arta kalan tuz yataklarının bazıları yüksek basınç altında kalarak kristalleşir. Kristal tuzlar işte bu kristalleşme ile oluşur.
Doğal tuz olan Himalaya tuzu, doğadaki en saf tuzdur ve içerisinde 84 ayrı mineral barındırır. Ayrıca bedenimizde bulunan tüm elementler de bu tuzun içerisinde yer almaktadır. Tuzun tadı çok keskin olduğu için sahtesinden ayırt etmek kolaydır.
İşlenmeyen ve kirlenmeyen tuz cinsi olan Himalaya tuzu doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak pek çok fayda sağlamasının yanı sıra vücut hücrelerinin iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetine yardımcı olmaktadır.
Himalaya Tuzu Faydaları
Yüksek tansiyonu dengeler,Böbrek taşları ve kumlarının erimesini sağlar,Kalp ritmini düzenler ve kalp damar hastalıklarına iyi gelir,Migren, kemik erimesi, gut hastalığı ve romatizmaya karşı etkilidir,Kireçlenme, astım, bronşit, kulak akıntısı ve iltihapları konusunda doğal tedavi unsurudur,Ayak mantarı ile sivilcelere karşı en etkili çözüm yollarından biridir,Sedef hastalığı ile sedef tedavisinde, vücudun PH dengesine, kronik yorgunluğa, baş ve boğaz ağrısına bire bir özellik taşır,Kanserli hücrelerin oluşumunu önler ve tedavisinde kullanılır, Şeker hastalığı, Alzheimer, astım gibi alerji ve yaşlanmayı geciktirme gibi rahatsızlıklara iyi gelir.