YURTTAŞ ŞİFA MERKEZİ MANİSA

NLS-CHECKUP

NLS-CHECKUP
Teşhis ve Taramada Yeni Bir Yöntem
 
İnsan vücudunda her bir hücre ayrı bir elektriksel enerji üretir. Bu üretim ve sinyaller, farklı hastalıklarda farklı şekilde değişiklikler gösterir. Aslında tıpta yıllardır kullanılan EKG cihazları da aynı mantık ve mekanizma ile kalpteki hücrelerin elektriksel sinyalleri üzerinden kalpte olup biteni anlamamızı sağlayan bir sistemdir. Benzer şekilde EEG ise beyin hücrelerinin elektriksel özelliklerini teşhiste kullanma sistemidir. Ancak tıpta yeni olan şey bu mantığın aynı anda vücuttaki tüm organları kapsayan bir şekilde uygulanıyor olmasıdır.
 
RUS fizikçilerin, kozmonotların sağlıklarıyla ilgili yaptıkları araştırmalar sonucunda geliştirilen ve dünyanın 34 ülkesinde kullanılan NLS (Non Lineer System) artık Türkiye’de. Cihaz, genetik yapınıza kadar inerek kalıtsal hastalıklarınızı ortaya çıkarıp size reçete sunmakla kalmıyor, gelecekte karşılaşabileceğiniz hastalıkların listesini de vererek dikkati sağlığınıza çekiyor.
 
Cihazla hastada zaten var olan ve yeni başlayıp birçok görüntüleme cihazında ortaya konulamayacak erken devrede olan değişiklikleri tespit etmek mümkün olabiliyor. Cihaz çalışmaya başladığı andan itibaren vücudun her noktasının kontrolünü yapıyor ve sorun gördüğü organa geri dönerek araştırmasını derinleştiriyor. Örneğin karaciğerde bir sorun fark etmesi durumunda karaciğeri en ince ayrıntıları ile kontrol ediyor ve oluşan rahatsızlığı en ince ayrıntısına kadar raporlayarak kontrolünü sürdürüyor.
 
NLS, beynin yaymış olduğu “non lineer” dalgaları bir barkod gibi okuyarak beyinden yayılan bilgiye ulaşıyor. Nasıl ürünlerin barkodlarında bulunan çizgiler okutulduğunda, ürünün ne olduğu ve hangi ülkeden getirildiği görülüyorsa, bu cihaz da beyin dalgaları yoluyla kişinin vücudundaki tüm rahatsızlıkları okuyarak bu yolla bir check-up gerçekleştiriyor.
 
İşlem tamamen ağrısızdır ve hiçbir yan etkisi yoktur. Cihazın en önemli özelliğinin tüm vücuda uygulanması ve hiç radyasyon içermemesi olduğu belirtiliyor. Görüntüleme araçlarının içinde hareketsiz şekilde yatmak ve kapalı yerde kalma korkusu, çok sayıda hastanın kâbusuyken, NLS hastanın bu sıkıntıyı yaşamasını engelliyor ve kontrolünüz oturduğunuz yerde gerçekleşiyor.