YURTTAŞ ŞİFA MERKEZİ MANİSA

VİTİLİGO BİTKİSEL TEDAVİ

VİTİLİGO BİTKİSEL TEDAVİVitiligo Bitkisel Tedavi 


1.DOĞAL BİTKİ: Kaynamış olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suyun içerisine 1 adet Lavandula Stoechas süzen poşeti atınız. 7 dakika bekletiniz. 7. dakikadan sonra süzen poşeti çıkarınız. Ilıyınca akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Bu uygulamaya 1 ay boyunca devam ediniz. Her defasında taze olarak hazırlanmak zorundadır. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı maddesi ilave etmeyiniz.
2.DOĞAL BİTKİ:(birinci doğal bitki bittikten sonra) 
Kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı Lavandula Angustufolia bitkisinden ilave ediniz ve on dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatınız. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. Bir ay boyunca her gün akşam yemeklerinden en az iki saat sonra ılık olarak bir çay bardağı içiniz. Her kullanımda taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri katkı maddesi ilave etmeyiniz.
3.DOĞAL BİTKİ:(birinci ve ikinci doğal bitkiyle beraber uygulanacak) Perfore edilmiş Yulaf Samanı 
Kaynamış olan bir bardak (150-200ml) klorsuz suyun içerisine bir adet süzen poşeti (Avena Sativa) üç dakika bekletiniz. Üç dakika beklettikten sonra içerisinden çıkartınız ve ılıyınca lekelerin olduğu bölgeyi ıslatınız ve parmak uçlarınızla lekelerin olduğu bölgeleri hafif hafif bastırmadan yarım dakika ovuşturunuz. Kuruduktan sonra tekrar ıslatarak bu işlemi 3 kez tekrar ediniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra en az iki saat ellerinizi yıkamayınız. Bu işleme lekeler kaybolana kadar haftada üç kez devam ediniz. 
Tüm bu işlemlere başlamadan önce ellerinizi iki-üç dakika ılık suyun içerisinde yumuşatmanız daha etkili olur. Kesinlikle kullanılmış olan yulaf samanı suyunu ertesi ve daha sonraki günler için kullanmayınız. Her defasında taze olarak hazırlanması ve kullanılması gerekir. Bu uygulamaya birinci ve ikinci doğal bitkilerinizi uyguladığınız müddetçe devam ediniz.
Tüketilmemesi gereken besinler: 
• Patlıcan
• Sarımsak
• Bulgur 
• Kuru soğan
• Acı baharat
KETEN TOHUMU YAĞI (tüm bitkilerle beraber kullanılacak)
Günde 1 defa aç karnına 1 yemek kaşığı tüketiniz. Aynı zamanda salatalarınıza katarakta tüketebilirsiniz.

Doğal Bitkimizin kullanım süresi yaklaşık 2 dır. 2ay sonunda bir ay ara verilir ve tekrar 2 aylık doğal bitki uygulanır. 3 yıl düzenli uygulanması gerekmektedir.